Drużyna „Zamczyska” uległa w meczu z liderem rozgrywek

Relacje Seniorzy

Opublikowano 2016-09-25 przez Mr Mateusz

W meczu 8 kolejki rozgrywek nowosądeckiej klasy B klub sportowy Zamczysko Marcinkowice mierzył się z drużyną Jedność Nowy Sącz. Chociaż to rywal uchodził w tym spotkaniu za faworyta, to jednak chcieliśmy pokazać że możemy powalczyć na własnym terenie o korzystny rezultat.

Początkowo mecz był wyrównany. Obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje jednak nie potrafiły ich wykorzystywać. W czasie jednej z nich to Zamczysko mogło wyjść na prowadzenie, jednak piłka odbiła się od poprzeczki gości i nikt nie zdołał skutecznie jej dobić do bramki. Po pewnym czasie w naszej drużynie można było zaobserwować nerwowość. Z ust niektórych graczy padały niestosowne odzywki pod adresem trenera, zwracającego uwagę na błędy swoich zawodników. Te kłótnie i wzajemne pretensje nie wróżyły to dla nas nic dobrego. Podczas dalszego przebiegu meczu piłkarze obydwóch zespołów często uciekali się do fauli. Na nasze nieszczęście w 35′ za nieprzepisowe zagranie żółtą kartką został ukarany nasz obrońca B. Jabłoński. Na dodatek tuż po tym zajściu nie zachował on zimnej krwi i sprowokowany przez gracza rywali rzucił w jego stronę niecenzuralne słowo. Arbiter w tej sytuacji pokazał Jabłońskiemu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Tym sposobem przez resztę meczu zmuszeni byliśmy grać w osłabieniu. Pod koniec pierwszej połowy w czasie wślizgu we własnym polu karnym piłkę ręką dotknął M. Kafel. Główny sędzia spotkania początkowo wskazał na jedenastkę. Całej sytuacji towarzyszyły krzyki i wyzwiska kierowane przez kibiców w stronę arbitra. Ten postanowił sięgnąć po poradę sędziego liniowego po której zmienił swoją decyzję na naszą korzyść.

W drugiej części spotkania Jedność pomimo przewagi przez długi czas nie potrafiła zdobyć dla siebie bramki. Chociaż cofnęliśmy się na własną połowę to po przejęciu piłki często wyprowadzaliśmy kontry. Brak sił nie pozwolił jednak na precyzyjne wykończenie stwarzanych sytuacji. W 80′ po zamieszaniu w naszym polu karnym to goście oddając na raty kilka strzałów zdobyli dla siebie bramkę. Ten gol nieco podłamał naszych graczy, ale w ostatnich minutach próbowali jeszcze pokusić się o wyrównanie. Niestety strata przez nas piłki na połowie rywala doprowadziła do zabójczej kontry i gola na 0:2 dla zawodników Jedności.

Przegrywamy to spotkanie różnicą dwóch bramek. Trzeba się jednak szybko pozbierać po tej porażce bo w przyszłym tygodniu kolejny mecz, jeden z czterech do rozegrania przez nas jeszcze w tym roku kalendarzowym.