Pewna wygrana w Nawojowej z KPT

Relacje Seniorzy

Opublikowano 2019-08-28 przez Adrian Kalisz

W środę 28 sierpnia rozegraliśmy wyjazdowe spotkanie z drużyną KPT Nawojowa. Już od pierwszych minut narzuciliśmy przeciwnikowi swój styl gry. Gospodarze często uciekali się do fauli i kontynuowali brutalną grę aż do końca spotkania, co skończyło się wieloma żółtymi kartkami i raz po raz narażało naszych graczy na poważne kontuzje. Sprawiedliwości szybko stało się zadość i już w okolicach 10 minuty zdobyliśmy bramkę z rzutu wolnego. Gdy Damian Bińkiewicz ustawiał się do strzału z 20 metra, jeden z naszych najwierniejszych kibiców powiedział na trybunach „w bramkę, koziołek i gol”. Nasz napastnik pomyślał identycznie, i mieliśmy 0:1. Dziesięć minut później bramkę na 0:2 zdobył dla Zamczyska niezawodny Adrian Gołdas po dośrodkowaniu Krzysztofa Budnika i nieporozumieniu w szeregach obronnych nawojowian. Trzeciego gola dla Zamczyska strzelił w okolicach 40 minuty Adrian Gołdas z rzutu karnego podyktowanego dopiero po konsultacji z sędzią liniowym. Drużyna KPT zdołała jeszcze przed przerwą zdobyć trafienie kontaktowe, kiedy to jeden z rywali przelobował naszego bramkarza z 20 metrów w bocznym sektorze boiska.

Mimo, że w drugiej połowie rywale zdołali zdobyć dwie bramki po dekoncentracji w naszych szeregach obronnych, byliśmy zdecydowanie stroną dominującą. Nasi gracze trzy razy trafiali w słupek, było też kilka innych niewykorzystanych sytuacji. W 55 minucie po znakomitym uderzeniu z dystansu Sebastiana Matusznego, bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, jednak gdy opadała na murawę, w ułamku sekundy dopadł do niej Damian Bińkiewicz i podwyższył na 1:4. Gospodarze gonili wynik, ale po trafieniu na 2:4, Krzysztof Budnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył na 2:5. Ambitnie grające KPT na kilka minut przed końcem spotkania zdobyło bramkę na 3:5 i takim też wynikiem mecz się zakończył.

KPT Nawojowa 3:5(1:3) Zamczysko Marcinkowice

Bramki dla Zamczyska: Damian Bińkiewicz x2, Adrian Gołdas x2, Krzysztof Budnik