Wyniki spotkań drużyn seniorów: przegrana w B Klasie, wygrana w A Klasie.

Relacje Seniorzy

Opublikowano 2019-09-16 przez Adrian Kalisz

W sobotnim wyjazdowym spotkaniu rozgrywek nowosądeckiej Klasy B drużyna Zamczysko Junior Sport Marcinkowice uległa 3:1 ekipie ULKS Przydonica. Przeciwnikom udało się zebrać na ten mecz mocną kadrę występującą niegdyś z powodzeniem w A Klasie. Gola honorowego dla Zamczyska strzelił w drugiej połowie Marcin Wójtowicz, po świetnej oskrzydlającej akcji z Krzysztofem Szkarłatem.

ULKS Przydonica 3:1 (3:0) Zamczysko Junior Sport Marcinkowice

Bramka dla Zamczyska: Marcin Wójtowicz

Niedzielnym przeciwnikiem Zamczyska Marcinkowice występującego w A Klasie był niżej notowany w tabeli Wicher Mogilno. Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze. Po świetnym przerzucie Marcina Wójtowicza na lewą stronę do Marcina Hebdy, ten świetnie dograł na 5 metr do Adriana Gołdasa, który zdobył swojego pierwszego gola w tym meczu. Przy stanie 1:0 nasza drużyna wyraźnie spuściła z tonu, brak walki w środkowej części boiska i widoczna nerwowość w grze przyczyniły się do kilku groźnych sytuacji dla Wichra.

W 30 minucie po faulu na 25 metrze przed naszą bramką, piłkę do rzutu wolnego ustawił prawoskrzydłowy rywali. Atomowym uderzeniem od słupka w samo okienko nie dał szans dobrze dysponowanemu tego dnia Dominikowi Stolarzowi. Gra do końca pierwszej połowy zrobiła się bardzo wyrównana i nasz trener Dariusz Peciak zdecydował się na zmiany już w przerwie. Na boisko weszli Łukasz Schreiner i Adrian Kalisz, którzy pomogli odmienić losy meczu. W 50 minucie po długim wrzucie z autu Kalisza, Schreiner zgrał piłkę głową w pole karne do Adriana Gołdasa, który sprytnym strzałem wysunął drużynę Zamczyska na prowadzenie. Pięć minut później po dośrodkowaniu Damiana Bińkiewicza z rzutu wolnego, Adrian Kalisz strzałem głową tak zwanym „szczupakiem” podwyższył wynik na 3:1. 70 minuta gry przyniosła gola na 4:1 dla Zamczyska. Świetne prostopadłe podanie Łukasza Schreinera wykorzystał nasz snajper Adrian Gołdas lobując bramkarza i zdobywając tym samym „hat-tricka”. Wynik na 5:1 ustalił Dominik Mróz wykorzystując błąd bramkarza po kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniu Damiana Bińkiewicza z rzutu wolnego w bocznym sektorze boiska.

Dziękujemy kibicom za bardzo liczne przybycie i głośny doping i już zapraszamy na kolejne spotkania, w których na pewno emocji nie zabraknie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu na facebookowym Fanpage’u 3D-sport.pl:

Zamczysko Marcinkowice 5:1 (1:1) Wicher Mogilno