Wysoka wygrana Zamczyska. Dobra passa trwa

Relacje Seniorzy

Opublikowano 2016-09-11 przez Mr Mateusz

W meczu 6 kolejki piłkarskiej klasy B drużyna Zamczyska Marcinkowice pokonała zespół LKS Łęka 0:4. Nasi piłkarze tym samym potwierdzili, że mają patent na zawodników z Łęki. Po dwóch zwycięstwach w ubiegłym sezonie ponownie wygrali z nimi tym razem na wyjeździe. Atmosfera w drużynie była bardzo pozytywna na co wpływ miało ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Piątkovią. Liczna grupa kibiców z Marcinkowic przyjechała wspierać naszych zawodników. Wyrażali to przez entuzjastyczne i żywiołowe reakcje po strzelonych bramkach.

Do kadry dołączył Krzysztof Budnik. Zawodnik ten grał już w przeszłości dla Zamczyska lecz z powodu wyjazdu za granicę musiał przerwać piłkarską karierę. Cieszymy się że zdecydował się powrócić do piłki i wznowił treningi w klubie. W roli bramkarza z konieczności (nie był obecny na meczu typowy goalkeeper) wystąpił kapitan – Tomasz Szkarłat, grający nominalnie jako obrońca. Choć jego częste, odważne wyjścia do piłek poza pole bramkowe były bardzo ryzykowne to jednak zdołał zachować czyste konto.

Skład Zamczyska:

Szkarłat Tomasz, Wójcik Dariusz, Jabłoński Bartłomiej, Budnik Krzysztof, Urbański Wiktor, Kalisz Adrian, Wójtowicz Marcin, Hebda Marcin, Pasiut Marcin (75′) ⇆ Wnęk Rafał, Szkarłat Krzysztof (65′) ⇆ Kafel Maciej, Mróz Piotr

Cały mecz był pod kontrolą piłkarzy Zamczyska. Stwarzali oni wiele groźnych sytuacji podbramkowych. Jako pierwszy na listę strzelców w 23′ wpisał się P. Mróz. Następnie w 32′ po dobitce bramkę zdobył K. Szkarłat. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy ręką we własnym polu karnym zagrał gracz gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł M. Hebda pewnie wykorzystując stały fragment gry.

Druga połowa również obfitowała w akcje. Zawodnicy Łęki często nadziewali się na kontry Zamczyska. Wiele z nich mogło się zakończyć bramkami lecz zmęczenie i brak zimnej krwi u zawodników uniemożliwiały silne i celne oddanie strzału. W 60′ kolejną bramkę z ostrego kąta zdobył P. Mróz który chwilę wcześniej trafił w poprzeczkę po wyjściu na akcję sam na sam z bramkarzem. Do końca spotkania kontrolowaliśmy grę a po ostatnim gwizdku sędziego celebrowaliśmy zasłużone zwycięstwo.

LKS Łęka – Zamczysko Marcinkowice (0:4)