Zamczysko znowu lepsze w meczu z LKS Łęka

Relacje Seniorzy

Opublikowano 2017-04-02 przez Mr Mateusz

Drużyna Zamczyska pokonała u siebie zespół LKS Łęka 3:2. Goście przyjechali do Marcinkowic aby zrewanżować się po dotkliwej porażce (0:4) poniesionej jesienią. Dzisiaj pokazali że potrafią strzelać bramki i w meczu dwukrotnie wychodzili na prowadzenie.

Frekwencja piłkarzy na mecz była wyjątkowo duża. Wiązało się to zapewne głodem footballu jaki zawodnicy odczuwali po długiej przerwie w rozgrywkach. Do kadry Zamczyska dołączyło również kilku nowych graczy. Pełniący obowiązki trenera Rafał Gawlik dał szansę zagrania dwójce z nich. Cały mecz na bramce rozegrał Filip Sowa, natomiast w pierwszej połowie widzieliśmy na boisku Emanuela Kluzę. Zespół wystąpił w swoich nowych biało-czarnych strojach.

I połowa:

W początkowej fazie meczu przejęliśmy inicjatywę, długo utrzymywaliśmy się przy piłce. W 7′ na obrzeżach pola karnego rywali został sfaulowany P. Mróz. Rzut wolny wykonywał M. Hebda, którego mocny strzał po ziemi został zblokowany. Dogodną sytuację do zdobycia bramki mieli w 18′ również goście. Efektowną obroną popisał się jednak nasz bramkarz. Dwie minuty później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska gdzie okazję sam na sam z bramkarzem zmarnował P. Mróz. Ten okres spotkania obfitował w wiele podbramkowych sytuacji. W 22′ po długim dośrodkowaniu w nasze pole karne piłka trafiła do niekrytego zawodnika Łęki który strzałem główką posłał piłkę przy słupku do bramki. Goście objęli prowadzenie i musieliśmy gonić wynik. Odrobić straty udało się w 36′ kiedy po faulu na naszym graczu z rzutu karnego gola zdobył M. Hebda.

II połowa:

Po przerwie sytuacja na boisku była bardzo wyrównana. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje. Widać było że nikt nie zamierza grać tylko na remis. W 57′ goście wyszli znowu na prowadzenie. Piłkarz z Łęki zdobył bramkę dośrodkowaniem z za pola karnego które zaskoczyło F. Sowę i nie zdążył on na czas zareagować. Radość gości nie trwała jednak długo. Zaledwie minutę później na zakończenie szybkiej akcji pewnym strzałem popisał się grający od drugiej połowy D. Bińkiewicz, wpisując się przy tym na listę strzelców bramek. Decydującego gola wreszcie zdobył po kilku niewykorzystanych przez siebie sytuacjach P. Mróz. W 70′ po sprytnym strzale z pola karnego ustalił wynik spotkania. Do końca meczu staraliśmy się kontrolować grę. Sytuację ułatwił nam fakt że od 76′ graliśmy w przewadze liczebnej. Po faulu na szarżującym na bramkę Bińkiewiczu czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Łęki. Rzut wolny wykonywał M. Hebda, trafiając piłką niestety tylko w mur.

Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo w niełatwym dla nas meczu. Dziękujemy wszystkim kibicom licznie przybyłym na dzisiejsze spotkanie.